Evcil dostlarımız Jordan Pack Köpek Oteli ‘nde mutlu ve huzurlu

Evcil dostlarımız Jordan Pack Köpek Oteli 'nde mutlu ve huzurlu
Evcil dostlarımız Jordan Pack Köpek Oteli 'nde mutlu ve huzurlu

Hayatım boyunca evimde ya da yaşadığım çevrede mutlaka bir köpeğim oldu. Sadece köpekleri sevdiğimi düşünmeyin. Sokakta beslediğim ya da ihtiyacı olduğunda yardım etmek için çırpındığım martıdan, leyleğe, kediden, koyuna, balığa kadar evcil olsun olmasın pek çok hayvan dostum da oldu. Eğer evcil hayvan sahibiyseniz en önemli konulardan birinin de bir yerlere gitmeniz gerektiğinde gözünüz arkada kalmadan, onları emanet edebileceğiniz bir köpek oteli olduğunu biliyorsunuzdur sanırım. Bugün size hem Jordan Pack Köpek Oteli ‘nden hem de evcil hayvan beslemekle ilgili bazı deneyimlerimden söz edeceğim. Zira, kendim onlarla birlikte büyüdüğüm gibi oğlum da öyle yetişiyor.

Eğlence ve sevgi dolu Jordan Pack Köpek Oteli

Benim ilk evcil dostlarımla birlikte yaşadığım yıllarda şartlar, bugünkü kadar elverişli değildi. O zaman ben de çocuktum ve babamın köpekleri vardı. Onları bırakarak tatile gitmemiz gerektiğinde ya evde çalışan görevliler ya da eş dost vesilesiyle evde bırakıyorduk. Bahsettiğim yıllar 80’lerin sonu 90’ların başı. Şimdi öyle mi? Artık onlarında sosyalleşebileceği, sevgi ile kucaklandığı hatta havuza bile girebilecekleri bir otelleri var. Köpekler için özel bir yer olan Jordan Pack Köpek Oteli ve Kreşini, özellikle de konuk köpeklerin mutluluğunu görünce benim yüzümde bir gülümseme oluştu. İlk izlenimim, “İşte burası, artık içim rahat” dedim. Aklım evde ya da çok sevdiğim köpeğimde kalmadan rahat rahat seyahate gidebilir diye iç geçirdim. Eğitim için bırakacaksanız eğer, onların güzel şartlarda eğitim alacağını, sevgiyle eğitileceğini görebiliyorsunuz. Ben bunu hissettim. Sosyal medya hesaplarına şöyle bir göz gezdirirseniz eminim siz de bana hak vereceksiniz.

Instagram hesapları: Jordanpackkopekoteli https://www.instagram.com/jordanpackkopekoteli/

Ezgi Lejon Aslan: https://www.instagram.com/ezgilejon/

Web: http://jordanpackkopekoteli.com/

Evcil dostlarımız Jordan Pack Köpek Oteli 'nde mutlu ve huzurlu

Detayları öğrendiğimde ise Jordan Pack Köpek Otel ‘nin neden bu denli farklı olduğunu daha iyi anladım. Bir yerel hayvan koruma görevlisinin, çocukluk hayalini gerçekleştirdiği Jordan Pack Köpek Oteli ‘nin sorumluluğu, Ezgi Lejon Aslan’da. Ezgi Lejon Aslan ruhunun güzelliği yüzüne yansıyanlardan. Yıllarını hayvan dostlarımıza adamış Ezgi Lejon Aslan’ın butik köpek otel ve kreşini yakından görmek isterseniz minik dostlarınızla beraber sizleri ağırlamaktan memnun olacağını belirtiyor.

Eğer henüz bir evcil dostunuz yoksa sahiplenmeden önce de kendisinden bilgi almanızda fayda var. Malum sokaklar, bilinçsizce alınan ve sonra terk edilen dostlarımızla dolu. Öncelikle bir evcil hayvan almak bir sorumluluk almak demektir. Ben, bir Alman kurdu ile aynı zamanda çocuk büyütmüş biri olarak mutlaka öncesinde bir bilenden, sizin şartlarınıza uygun evcil hayvanın cinsi, onunla nasıl iletişimde olmanız gerektiği, ne gibi sorumluluklar üstlendiğinizle ilgili bilgi almanızı öneririm. Eğer tüm bu aşamaları geçip bir evcil dost edindiyseniz de eğitimi, konaklaması konusunda Jordan Pack Köpek Oteli ve Kreşi iyi bir tercih olacaktır.

Evcil dostlarımız Jordan Pack Köpek Oteli 'nde mutlu ve huzurlu

Aynı anda köpek ve çocuk sahibi olmak zor değil yeter ki sevgi olsun

Ben evlendiğimde bir Alman kurdum vardı ve bahçesi olmayan büyükçe bir evde yaşıyordum. Babamın evi bahçeli olduğu için sık sık oraya gidiyordum. Bunun dışında her gün Acıbadem Validebağ Korusu’nda günde 1-2 saat köpeğimle geziyordum. Evde yan odamı bir tanecik köpeğime tahsis etmiştim. Çocuğum doğduğunda evin düzeninin değişmesi gerekeceğini bildiğimden hazırlıklara erkenden başladım.

Öncelikle köpeğime kendi odamda yeni bir alan ayırdım. Zamanla orada yatmayı sevdi ve alıştı. yaklaşık bir ay sonra artık diğer odaya gitmemeye başlamıştı. Sonra yan odadaki eşyaları yavaş yavaş azaltmaya başladım. Boss’un (Köpeğimin adı) sevdiği örtü, oyuncak vb. artık benim odamdaki yeni yerine taşınmıştı. Üç ay sonra yan odam tamamen boştu. Hamileliğimin ilk gününden itibaren kafasını karnımın üzerine koyan Boss, burada biraz durduktan sonra yanımdan ayrılıyordu. Her zaman onunla konuşuyordum. Hatta bebeğim olacağını bile defalarca anlattım. Sonra yan odama bebeğimin eşyaları geldi. Bu süreçte Boss’u asla ihmal etmedim. Rutinimiz devam etti. Hatta hamileliğimi takip eden hekimim bu denli hareketli olmam sayesinde çok rahat doğum yapabileceğimi de defalarca dile getirdi.

Neticede 9 ay sonra doğum yaptığımda önce eve bebeğin kokusu olan eşyalar gönderdim ve Boss’a koklattık. Sonra bebekle birlikte ben geldim. Boss kapıda oğlumu kokladı, kafasını bir defa yaladı ve o günden sonra oğlum ağladığında hepimizden önce ağzına bir top alarak odasına koşan hep o oldu. Top alıp gitmek onun fikriydi biz öğretmedik.

İlk zamanlar oğlumu emzirirken her zaman köpeğimi de yanıma aldım. Biri kucağımda, diğeri dizlerimin dibindeydi. Emzirme işlemi bittiğinde köpeğimi de sevip mıncıklayıp ikisinin de gönlünü aldım. İletişimimiz çok iyiydi ve her ikisi arasında sevgi ayırımı yapmadan bunu davranışlarıma da yansıtarak hep denge sağladım. Hayat da bir dengeler zinciri değil mi zaten.

Evcil dostlarımız Jordan Pack Köpek Oteli 'nde mutlu ve huzurlu

Bu benim yaşantıma, köpeğimin karakterine, şartlarıma göre yaptıklarım. Sizinki farklı olabilir. Mesleğiniz, aile yaşantınız gereği daha fazla seyahat etmek, daha fazla köpeğinizden ayrı kalmak durumunda olabilirsiniz. Evcil dostunuzun karakteri farklı olabilir. Bu gibi durumlar için Jordan Pack Köpek Oteli ve Kreşi ile Ezgi Lejon Aslan’ın size yardımcı olabileceğini aklınızda bulundurmanızda fayda var. Siz yeter ki sevin ve isteyin gerisi kolay.

Sevgiyle kalın…

Instagram hesapları: Jordanpackkopekoteli https://www.instagram.com/jordanpackkopekoteli/

Ezgi Lejon Aslan: https://www.instagram.com/ezgilejon/

Adres: Riva Mahallesi Meftun Caddesi No: 133 Beykoz / İstanbul
Tel:+90 0532 468 62 58

Gazeteci