En çok hangimizi seviyorsun?

En çok hangimizi seviyorsun?
En çok hangimizi seviyorsun?

“En çok hangimizi seviyorsun?” duygusal hikâyesi ve sıcacık resimleriyle şimdi raflarda. Kitap minik okuyucularına, sevginin sınır tanımazlığını anlatırken bir yandan da ebeveynlere, çocuklarına duydukları sevgiyi yeniden tanımlamayı öğrenecekleri olağanüstü bir duygu deneyimi yaşatıyor. Resimli çocuk kitabı, 5 yaş ve üzeri çocuklar için Sam McBratney tarafından kaleme alınmış. Kitabı resimleyen Anita Jeram ve Türkçeleştiren ise Olcay Mağden Ünal.

Kardeş ilişkilerinde kıskançlığın yeri ile anne babanın bunlar karşısındaki tutumu ve davranışını merkezine taşıyan bu duygu yüklü hikâye kitabı, sevginin tüm sorunların ve engellerin üstesinden gelebileceğini anımsamamıza yardımcı oluyor.

Anne ayı ve baba ayının yüreklerinden taşan kocaman sevgiyle ucu bucağı olmayan bir ormanda huzur dolu bir yaşam süren yavru ayılar, her gece neden dünyanın en muhteşem yavru ayıları olduklarını dinleyerek uykuya dalarlar. Başlarda bu övgü dolu sevgi sözleri kardeşleri ayrıcalıklı hissettirse de zamanla yerini merak ve endişeye bırakır. Acaba aralarındaki en tatlı yavru hangisidir? Anne ve babalarının üçünü birden eşit oranda sevebilmesi mümkün müdür? Ne de olsa hepsi bir numara olamaz ya! Yoksa gerçekler sandıklarından farklı mıdır?

Mutlu bir aile yaşamının koşulsuz sevgiden geçtiğini anlatan “En Çok Hangimizi Seviyorsun?”, gerçekçi hikâyesiyle, insanların dünyasını hayvanların gözünden aktarma yoluna giden, zamansız bir resimli kitap. Eğer siz de çocuğunuza ve kendinize, sevginin hissettirdiği güzel duyguları bir kitap ile yeniden yaşatmak isterseniz, “En çok hangimizi seviyorsun?” kitabını çocuklarınızla birlikte okumak isteyebilirsiniz.

Büşra Yılmaz
Kidsgourmet yayın yönetmeni. Büşra Yılmaz'a kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.