Dene Yap Teknoloji Atölyeleri başvurusu için son gün 10 Şubat

Dene Yap Teknoloji Atölyeleri başvurusu için son gün 10 Şubat

Eğer sizin çocuğunuz da teknolojiye ilgi duyuyorsa Dene Yap Teknoloji Atölyeleri, tam da ona göre bir yer olabilir. Dene Yap Teknoloji Atölyeleri sınavına başvurmak için ise son gün 10 Şubat 2019. Atölye tüm ülkede teknoloji üretecek ortaokul ve lise öğrencilerine hizmet vermek üzere hazırlanıyor.Katılım için  4., 5., 8., 9. Sınıf öğrencisi veya lise hazırlık öğrencisi olmak gerekiyor. Eğer bu şartlara uyan çocuğunuz varsa Adana, Ankara, Edirne, Eskişehir, Antalya, Konya, Erzurum, Trabzon, Manisa, İzmir, Muğla, Hakkari illerinde Mayıs 2019 itibariye başlayacak eğitimler için sınava başvurabilirsiniz.

Teknoloji üretme yetkinliği yüksek gençlerin yetiştirilmesi amacıyla kurulan “Deneyap Teknoloji Atölyeleri”nde öğrenciler, robotik, kodlama, elektronik programlama, yazılım, tasarım-üretim, siber güvenlik, enerji teknolojileri, havacılık ve uzay, nanoteknoloji ve yapay zeka gibi alanlarda eğitim alacak.

Eğitime dahil olabilmek için yazılı ve uygulamalı sınava girmek gerekiyor. Belirlenen illerdeki öğrencilerimizin 10 Şubat 2019 tarihine kadar başvurularını yapmalarını bekliyoruz. Matematik, fen, algoritma ve genel kültür içeriklerinin olduğu, problem çözme, eleştirel düşünebilme, veri yorumlayabilme becerilerinin ölçüleceği sınav ise 17 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek.

Yazılı sınavın ardından, başarı gösteren öğrenciler Nisan 2019’da  uygulama sınavına dahil edilecek. Nihai sonuçların açıklanması ile birlikte, Mayıs 2019 itibariyle eğitime hak kazanan öğrenciler ilan edilecektir.