Yarıyıl tatilinde çocuklara hediye edilebilecek 5 çocuk kitabı

Yarıyıl tatilinde çocuklara hediye edilebilecek 5 çocuk kitabı

Okul dönemi boyunca ders kitapları arasında kaybolan çocukların, tatilde dinlenmelerini, eğlenmelerini ve bunları yaparken yeni bilgiler öğrenmelerini sağlayacak kitaplar seçmeye çalıştık. Bakalım beğenecek misiniz ? İşte yarıyıl tatilinde, çocuklara hediye edilebilecek 5 çocuk kitabı.

1 Maestro Makaronetti

Maestro Makaronetti, içindeki şefi keşfetmek isteyenlere, makarnaların renkli dünyasını merak edenlere yazılmış eğlence dolu bir kitap. Acaba mandolinin mutfakta ne işi var? Yıldız anason mu, o da ne? Neden mutfağı da orkestrayı da yöneten kişilere şef deniyor? En büyük güç, hayal gücü mü? Konuşan spagettiler, yok daha neler! Peki ama yemek tariflerine neden reçete denir?  Astronomik gastronomik bir maceraya çıkmaya hazır olun!

2Mustafa’dan Kemal’e… – Büyük Matematikçi

Bu özel seride yer alan öyküler, Mustafa Kemal Atatürk’ün ne denli arkadaş canlısı olduğunu, büyüklere karşı saygılı tutumunu, okuma özlemini ve coşkusunu, sorumluluk bilincini, haksızlıklara karşı nasıl geldiğini, edebiyat ve yurt sevgisini, mücadeleci ruhunu ve duyarlılığını anlatmaktadır.

3Bir Tanışma Öyküsü

Sevim Ak’tan gündelik hayatımızın içinden sıcacık bir öykü: Bir Tanışma Öyküsü. Deniz Üçbaşaran’ın eşsiz desenleriyle canlanmış bu öyküyü çok sevecek, bir insanı tanımanın taze sevincini yüreğinizde hissedeceksiniz!

Umut, sabah okula gitmeden önce, resim kağıdı almak için kırtasiyeci Sabri Amca’ya uğradı. Dükkanın henüz açılmadığını görünce beklemeye koyuldu. Umut’un bekleyişine zamanla mahallenin diğer sakinleri de katıldı. Laf lafı açarken zaman akıp gitti. Peki ya Sabri Amca nerede kaldı?

4Mustafa’dan Kemal’e… – Ahşap Evin Mavi Gözlü Çocuğu

Hikmet Altınkaynak’ın usta kaleminden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukluğundan gençliğine uzanan değerli yıllara tanıklık edeceksiniz.

 

5Klasiklerle Tanışıyorum – Denizler Altında Yirmi Bin Fersah

Kaptan Nemo’nun, efsanevi denizaltı Nautilus ile yolculukları sırasında yaşadığı olağanüstü maceraları heyecanla okuyacaksınız! Dünya edebiyatının sevilen klasiklerinden Denizler Altında Yirmi Bin Fersah rengarenk çizimler eşliğinde akıcı bir anlatımla hayat buluyor. Çizgi roman severler için harika bir alternatif. Okuma çağında olmayan çocuklar için de resimleri ilgi çekici olabilir.

Kitaplar, Doğan Egmont yayınlarıdır. D&R mağazalarında ve online satış portalında bulabilirsiniz.