Çocuklar İçin Kodlama ve Ardiuno Atölyeleri

Çocukların teknolojiyi doğru ve işlevsel kullanımı için hazırlanan atölyelerden bir tanesi de Borusan Contemporary’de düzenleniyor. Çocuklar, Kodlama Atölyesi’nde en temel kodlama tekniği Scratch, Arduino Atölyesi’nde ise programlama ve elektroniğe başlangıç yapacaklar.

Çocuklar İçin Kodlama ve Ardiuno Atölyeleri

Kodlama Atölyesi kapsamında çocuklar en temel kodlama tekniği olan Scratch’i öğrenecek. Küçük yaşlarda program yazımını deneyimleyecek çocuklar sadece oyun oynayan olmaktan çıkıp, kendi oyunlarını oluşturabilecek ve arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri bir altyapıya sahip olacaklar. 9-14 yaş aralığındaki çocuklar için, 13 Ocak 2018 – 3 Şubat 2018 tarihleri arasında 4 hafta boyunca her cumartesi 10.30-13.30 saatleri arasında düzenlenecek atölyeye katılım 8 kişiyle sınırlı.

Elektrik-elektronik mühendisi ve pro-maker Yasin Baran’ın vereceği atölyeye katılım ücreti 550 TL.

Meraklı çocuklara arduino  atölyesi  atölyesi

Arduino atölyesi ise teknoloji ve elektroniğe meraklı, programlama ve elektroniğe başlangıç yapmak isteyen çocuklar için ideal. Temel seviyede Arduino’nun çalışma prensiplerinin anlatılacağı atölyede çocuklar, ilgi ve becerilerine göre basit uygulamalardan başlayarak devre kurma teknikleri, dijital giriş-çıkış birimlerinin kullanımı, analog giriş-çıkış birimlerinin kullanımı, bilgisayar ile Arduino haberleşmesi, ışık parlaklık ayarlama, sensörler ile mesafe ölçme gibi deneyimler kazanacaklar. 10-14 yaş aralığındaki çocuklar için, 13 Ocak 2018 – 3 Şubat 2018 tarihleri arasında 4 hafta boyunca her cumartesi 14.30-17.30 saatleri arasında düzenlenecek atölyeye katılım 8 kişiyle sınırlı.

Yasin Baran’ın vereceği atölyeye katılım ücreti 550 TL.

Çocuk atölyelerinin biletleri Borusan Contemporary gişesinden ya da Biletix’ten temin edilebilir. Çocuk atölyeleri için alınan bilet ile bir ebeveyn ücretsiz giriş yapabilmektedir.