Çocuklar için iki yeni sinema filmi

Çocuklar için iki yeni sinema filmi
Çocuklar için iki yeni sinema filmi

Çocukların severek takip ettiği çizgi dizilerin sinema filmleri, TRT aracılığıyla çocuklarla buluşturmaya devam ediyor. TRT Çocuk kanalında yayınlanan çizgi filmlerin kahramanları, “Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina’nın Günlüğü” ile 28 Şubat 2020, “Aslan HÜRKUŞ: Kayıp Elmas” filmiyle 13 Mart 2020’de beyaz perdede olacak.

Tüm zamanların en çok izlenen animasyon filmi rekorunu kıran “Rafadan Tayfa: Göbeklitepe” ile sinema dünyasında bir kez daha varlığını hissettiren TRT Çocuk, kahramanlarını beyaz perdeye taşıyarak ailelere ve çocuklara farklı deneyimler yaşatmayı sürdürüyor.

TRT Çocuk kanalında yayınlanan çizgi dizilerin kahramanlarının yer alacağı filmler, şubat ve mart aylarında vizyona girecek.

Kaptan Pengu ve Arkadaşları 28 Şubat’ta

Nurullah Yenihan’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği “Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina’nın Günlüğü” filmi 28 Şubat’ta izleyiciyle buluşacak.

TRT Çocuk kanalında yayınlanan Su Elçileri adlı çizgi dizinin sinema uyarlaması olan filmde, sera gazları ve küresel ısınma yüzünden buzulların erimesi neticesinde kaybolan arkadaşları Putuk’u ararken türlü maceralara atılan Kaptan Pengu, Misket, Pelik ve Mandalina’nın eğlence dolu hikayesi konu ediliyor.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği konularını çocukların da gündemine getirmeyi hedefleyen film, “Çevre konusunda neler yapılabilir?” sorusunun yanıtlarını arıyor.

Aslan HÜRKUŞ Kayıp Elmas 13 Mart’ta

TRT Çocuk kanalının mucit kahramanı Aslan ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından tasarlanan ve geliştirilen yeni nesil temel eğitim uçağı HÜRKUŞ, 13 Mart’ta beyaz perdede bir araya geliyor.

Yapımcılığını Murat Kaya’nın, yönetmenliğini ise Hakan Bol ve Sinan Güngör’ün yaptığı “Aslan HÜRKUŞ: Kayıp Elmas” filminde, usta bir pilot olan büyük büyük babasının mirası özel uçak HÜRKUŞ’u canlandırmaya çalışan ve uçak mühendisi olma hayali kuran Aslan’ın efsanevi kayıp elmasın peşindeki macerası anlatılıyor.

İlk uçuşunu 2013 yılında gerçekleştiren HÜRKUŞ ile ilgili sahnelerde TUSAŞ mühendislerinin teknik danışmanlık desteği verdiği animasyon türündeki film, okul çağındaki çocuklara havacılığı ve milli teknolojiyi sevdirmeyi amaçlıyor.

Avatar
Ailelerin ve uzmanların tercih ettiği güvenilir yayın.