Çocuklar için en iyi açık hava etkinliği “Uçurtma”

Çocuklarını açık havada eğlendirmek ve onları harekete sevk etmek ebeveynler için bahar aylarının en güzel etkinliği “uçurtma uçurmak”.

 

Çocuklarını açık havada eğlendirmek ve onları harekete sevk etmek ebeveynler için bahar aylarının en güzel etkinliği “uçurtma uçurmak”. Güneşin yavaş yavaş içimizi ısıtmaya başladığı şu güzel günlerde kim istemez yemyeşil çimlerden gökyüzünü rengârenk uçurtmalarla boyamayı, yaşamın karmaşasından biraz olsun uzaklaşarak, doğanın farklı kokularıyla baş başa kalmayı?

Yıllardır, hayatımızdan her geçen gün eksilen bu duyguyu kaybetmemeyi, insanları biraz olsun çocukluklarının saf günlerine döndürmeyi, onları doğanın kucağına bırakmayı düşledik…

Gökyüzüne yükselen uçurtmamıza sarıldığımız tutkuyla sarıldık hayallerimize…

Böyle diyor, ülkemizde uçurtma duayeni olarak tanınan İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz.

Çocuklarımızı çeşitli gerekçelerle sokağa gönlümüz rahat bir şekilde bırakamadığımız bu süreçte, onları doğadan ve en masum çocuk oyunlarından nasıl kopardığımızın farkında mıyız acaba?

İnternet ve TV’nin karşısında, güneşten, havadan, yeşilden, maviden ve sokaktaki çocukların cıvıltısından uzakta, adeta akvaryumda yetiştirmek zorunda kaldık çocuklarımızı.

Gelin çocuklarımıza biraz daha fazla vakit ayıralım, onları kırlara, deniz kenarlarına, masmavi gökyüzüne, koşabilecekleri, hoplayıp zıplayabilecekleri alanlara götürelim..

Gelin en iyisi onlara, hatta onlarla birlikte bir tane kocaman rengârenk uçurtma yapalım ve hep beraber kırlara koşalım.

Çocuklarımız büyüdükleri zaman akıllarında kalan en güzel anılar, anne ve babasıyla vakit geçirdiği anlar, oynadığı oyunlardır. Bunu onlardan esirgemeyelim.

Uçurtma yapmak çok zor değil!

Girin internet sitesine “Uçurtma nasıl yapılır” deyin “Uçurtma nasıl uçurulur” deyin, uçurtma yapım planları önünüze dökülsün.