Çocuk kitabı Kirpi ve Sergi hayata dair yaratıcı çözümler sunuyor!

Çocuk kitabı Kirpi ve Sergi çocuklara hayata dair yaratıcı çözümler sunuyor! Kitap okumak çocukların gelişimine olumlu katkılar sağladığı gibi, henüz hayatlarında karşılaşmadıkları durumlar ile ilgili deneyim kazanmalarını da sağlar. Kimi zaman da bu durumları yaşayan çocukların hayal güçlerini kullanarak onlar ile başa çıkmalarında yol gösterici olur. İşte Kirpi ve Sergi’de böyle bir çocuk kitabı.

Çocuk kitabı Kirpi ve Sergi hayata dair yaratıcı çözümler sunuyor!

Bazen yaşanan küçük bir talihsizlik yaşamdan büyük dersler çıkarmamızı sağlayabiliyor. Tıpkı ufak bir kaza geçirince parmakları sargıya alınan küçük kirpinin başına gelenler gibi…

Okulların açılmasına bir gün kala küçük kirpi ormanda gezerken ufak bir kaza geçirir ve parmakları sargıya alınır. Büyük bir hevesle okula gidip gelen kirpi, dersleri dikkatle dinler ancak sargılı parmaklarıyla yazı yazma çalışmalarına katılamaz. Öğretmeni, bir sonraki hafta tüm ormanın davet edildiği bir ‘a’ harfi sergisi düzenleyeceğini ve sınıftaki tüm hayvanların sergiye en güzel ‘a’ harflerini yaparak katılması gerektiğini söyler. Böylece küçük kirpi için macera başlar. Sargılı parmaklarına rağmen umutsuzluğa düşmeyen küçük kirpi alışılagelmişin dışında üç farklı ‘a’ harfi yaratmayı başarır ve sınıf arkadaşlarına bir sonraki sergi için ilham vermiş olur.

3 yaş ve üzeri çocuklar için 32 sayfa, resimli öykü olarak hazırlanmış olan kitabın fiyatı 19,00 TL.

 

Minik kirpiden yaratıcı çözümler

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Kirpi ve Sergi’de anlatılan bu sıcak hikâye, yılgınlığa düşmeme ve karşılaşılan engelleri avantaja dönüştürebilme konularında okuyucuları yüreklendirirken, çözüme giden yolların ne kadar çeşitli olabileceğine de dikkat çekiyor. Öykü boyunca küçük kirpinin neşesini hiç kaybetmeden bulduğu yaratıcı çözümler çocukları hayran bırakacak. Genç yazar Özge Bahar Sunar’ın dikkat çekici bu ilk kitabındaki masalsı anlatımı, Ceyhun Şen’in esprili çizimleriyle hayat buluyor.