Benim favori kahramanım Flash!

Büşra Yılmaz – Kids&Gourmet Yaşam Editörü

Çocukluğumdan beri en sevdiğim çizgi film kahramanı Flash oldu. Tabi o zamanlar sabahın 7’sinde kalkıp işe gitmiyordum. Bir yandan uyanmaya çalışırken bir yandan da mutfaktan gelen sesleri dinlerdim. Yatağın içinde oyalanır, annemin sabah kahvaltısında favorim olan taze sıkılmış karışık meyve suyu hazırlamasını beklerdim. Okula giderken beslenme çantamıza mutlaka kutu meyve suları koyulurdu, yanında poğaça ve bir tanede muz olurdu. Bu beslenme çantasına sahip olan tüm minik elli, 1.sınıf öğrencilerinin günü efsane geçerdi. Her gün sabah 9 olan beslenme saatimi heyecanla beklediğim günleri unutmam mümkün değil! Sonra eve gelirdik, çantaları kapıdan içeri atar meyve suyumuzla pokemon oymaya giderdik. O zamanlar en sevmediğim şeylerden biri meyve suyunun pipetini çektiğimde gelen “Artık bitti, yarını bekleyeceksin, şimdi elindeki meyve suyunu yavaşça yere bırak” sesiydi. Tabi ki onu olduğu gibi yere bırakmaz, mutlaka şişirip ayağımızla patlatırdık.

 

Derken bir anda büyüdük… Koskocaman plazalar, metrobüste saatlerce boş yere oturmak için verdiğimiz mücadele falan derken hayatımda değişmeyen şeylerin başında meyve suyumun ve sefer tasımın geldiğini fark ettim. Evet halâ karışık meyve suyu ve öğle arası sağlıklı yemekler!
Asitli içecekleri oldum olası sevemedim. Sabahları da hazır sıkılmış meyve suları artık yok benim için. Ben de artık gönül rahatlığıyla, %100 meyve içeren, şeker ilavesiz ve renklendiricisiz Dimes meyve sularını kullanıyorum. Geçen gün markete sefer tasım için haftalık 200 ml Dimes meyve suyu almaya girdiğimde bir baktım ki üzerinde Flash var! Sadece Flash’la kalsa iyi; dünyaca ünlü kahramanlar Superman, Batman, Green Lantern yer alıyor. Haftaya buluşacağım çocukluk arkadaşlarımın favori kahramanlarını da aldım. Onlara minik bir sürpriz yapacağım.

İşim gereği de birazcık araştırma yaptım. 

Dimes, ambalajlarında dünyaca ünlü Justice League karakterleri Superman, Batman, Green Lantern ve Flash’ın yer aldığı DİMES Heroes %100 serisi için Warner Bros’la uzun soluklu bir işbirliği yapılmış. Ayrıca Dimes, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul kantinlerinde satışa uygun ürünler ile ilgili genelgesinin tüm gereklerini yerine getiriyormuş (Bu ek bilgi ebeveynler için tabi)
Peki sizin en sevdiğiniz Justice League kahramanı kimdi?