BBC’den macera dolu iki yeni çocuk programı

BBC’den macera dolu iki yeni çocuk programı
BBC’den macera dolu iki yeni çocuk programı

Çocuklar için televizyonda eğitici ve bir o kadar da eğlenceli programlar arıyorsanız işte tam istediğiniz gibi iki yeni program. BBC’nin eğlenceli ve eğitici içerikleriyle yayın yapan İngiltere’nin en popüler çocuk kanalı Cbeebies, iki yeni çocuk programı ile izleyicilerini buluşturuyor. “Andy’s Wild Advanture” ve “In the Night Garden” adlı programlar Ağustos ayında minikleri eğlence dolu bir dünyaya davet ediyor. Digiturk platformunda 161. kanaldan Türkçe dublajlı yayın yapan popüler çocuk kanalı CBeebies, çocukların seveceği yeni programlarla onların gözdesi olmaya devam ediyor.

BBC’den macera dolu iki yeni çocuk programı
BBC’den macera dolu iki yeni çocuk programı

“Andy’s Wild Adventure” popüler çocuk kanalı CBeebies’de!

BBC’nin Tabiat Tarihi Birimi ve akıllı CGI’dan (common gateway interface) alınan görüntülerin kombinasyonun kullanıldığı “Andy’s Wild Adventure”,  Andy karakterinin yardımcısı Kip ile vahşi doğada yaşadıkları maceraları, merak ve heyecan hissi uyandıran 15 dakikalık bölümlerle izleyiciye aktarıyor. İzleyicileri vahşi hayvanların doğal ortamıyla buluşturan program, Ağustos ayında iki seri şeklinde minik izleyicilerle buluşacak.

Yirmi bölümden oluşan serinin ilki “Elephants” (Filler) adlı bölümüyle 2 Ağustos’ta, on bölümden oluşan ikinci seri ise “Orang-Utans” (Orang-Utanlar) adlı bölümüyle  22 Ağustos’ta saat 07:15’te yayınlacak.

Teletubbies’in yapımcılarından büyülü bir orman macerası: “In the Night Garden”

BBC’den macera dolu iki yeni çocuk programı
BBC’den macera dolu iki yeni çocuk programı

İngiltere’de gerçekleştirilen orman çekimleri ile renklenen programda ayrıca canlı karakter kostümü teknolojisi ve CG (bilgisayar grafiği) animasyonundaki yenilikler de kullanılmış. Teletubbies’in  yaratıcıları Anne Wood ve Andy Davenport tarafından tasarlanan “In the Night Garden” miniklere mutluluk ve huzur veren, müzik ve tekerlemelerin olduğu bir dünya sunuyorum. Program rahatlatıcı melodileri ile de çocukların uyku saatinde ebeveynlere yardımcı oluyor.

Seyrederken çocukların günlük yaşama ve dünyaya dair bilgiler de öğrenebildiği bu ik programı kaçırmayın. Igglepiggle, Upsy Daisy ve Makka Pakka gibi koşulsuz şekilde birbirlerini seven birçok sevimli karakterlerin yaşadığı yeri konu alan programın ilk serisi 1 Ağustos’ta, 3.sü ise 13 Ağustos’ta saat 06:15’te izleyici ile buluşacak. Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler 20:15 ve 21:25’te tekrarını izleyebilecek. CBeebies, Digiturk platformunda 161. kanalda, Türkçe dublaj ile yayın yapıyor.

Kids Haber
Güncel gelişmeleri bizimle takip edin. Kids haber kidsgourmet editörleri tarafından hazırlanan özel haber ve bültenlerdir. İletişim veya görüş için kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresine mail atabilirsiniz.