Antalya’da 30 bin kişi Konyaaltı Sahili’nde kitap okudu

Bugün Antalya’da çocuklar güneşin ve denizin tadını sahilde kitap okuyarak çıkarttı. Ünlü Konyaaltı Sahili’nde düzenlenen kitap okuma etkinliğine 15 bin civarı öğrenci ve velileri katıldı. Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından`Sahile gidiyorum, kitaba dalıyorum´ sloganıyla başlatılan proje kapsamında 1 saat boyunca kitap okunurken, bir grup ise kuş bakışı bakıldığında ‘OKU’ kelimesini oluşturacak şekilde dizilerek kitap okudu.

Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Konyaaltı Plajı’nın dünyaca ünlü olduğunu belirterek, ilçenin sadece plajıyla değil eğitimdeki kalitesiyle de ön plana çıktığını belirtti. “İlçemiz Antalya genelinde eğitimde birinci sırada, Türkiye’de de üst sıralarda. Bunun arkasındaki altyapı, öğrenci, veli ve öğretmenlerinin eğitime verdiği destekten geliyor. Bu organizasyon ilk defa yapılmasına rağmen büyük ilgi gördü. Bundan sonra devamını getireceğiz. Konyaaltı’nın sadece eğlence ile değil, eğitimle de anılmasını istiyoruz” dedi.

Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar ise, “Burada dikkat çekmemiz gereken detay ülkemizde okuma bilincini geliştirmektir. Biz Konyaaltı ilçesi öğrenci ve velileri olarak 30 bin kişinin katılımı ile ülkemizde ve tüm dünyada okumanın önemini vurgulamak için bugün sahilde okuma etkinliğindeydik. Antalya Türkiye’nin önemli bir turizm kenti. Gerçekleştirdiğimiz projemizi Konyaaltı Sahili’nde yapmamızın amacı ise çocuklar ve velilerimiz kitap okurken vatandaşlarımıza az da olsa bir duyarlılık kazandırabilmek, teşvik etmek” diye konuştu.

Yakup Hoplar, ilçelerinde 48 farklı ülkeden 2 binin üzerinde yabancı öğrenci olduğunu dile getirdi ve seneye ‘Guinness Rekorlar’ı için çalışma yapacaklarını anlattı. Hoplar, bütün Antalya’nın katılımıyla bu rekoru kırabileceklerini vurguladı.