Anne ve babalar için 3 kaynak kitap!

Anne ve baba olmak, oldukça zahmetli bir o kadar da güzel bir yolculuğun başlangıcıdır. Süreç, çiftin çocuk sahibi olması ile başlar.  Bu başlangıç sizden öğrenecekleri ve görerek taklit edecekleri ile yaşama hazırlanan bir canlı ile sürdürülecek yeni bir hayatın başlangıcıdır.
Çocuk büyütmek çaba gerektirir. Sevgi vermek, bağlanmak, ilişki kurmak, onu anlamak, isteklerinizi anlatmak ve ruh sağlığını oluşturmak ise bilgi gerektirir. Dolayısıyla bu yolculuk aynı zamanda zamanda bir eğitim ve bilgilenme sürecidir.

Bu serüvende bilmediğiniz konularda doğru ve bilimselliği kanıtlanmış, konusunun gerçek uzmanları tarafından yazılmış kaynaklardan sağlıklı bilgi edinebilirsiniz. Unutmayın ki internet sizlere en doğru bilgiyi her zaman vermeyebilir. Bu nedenle internette bulduğunuz bilgileri araştırmanızı, yazarına hatta yazarın eğitimine, çalışma alanlarına bakmanızı öneririz.

Anne ve baba olma serüveninizde size başucu kitabı olarak eşlik edecek 3 kitap

1-Birlikte Büyütelim – (Çocuk Ruh Sağlığı 0 -12 Yaş)

Kitap 3 bölümden oluşuyor. Birinci bölüm çocuğun ruhsal gelişimi, ikinci bölüm çocuklarda olabilecek sorunlar, üçüncü bölüm ise özel durumları anlatıyor.

2-Çocuklarımızla Cinsellik Hakkında Nasıl Konuşalım?

Cinselliğin doğru yaşanamaması, beraberliklerin bu nedenle sonlanması bir yana, bu karmaşanın çok daha vahim sonuçları ile karşılaşılmaktadır. Mutsuzluklar, cinayetler ve intiharlar çoğu kez cinsel bilgi yetersizliği ile örtüşür. Bilgisizlik, çocukların, ailelerin ve toplumun ruh sağlığını olumsuz etkiler. Tüm bu serüvenin gidişini değiştirebilmenin yolu ebeveynlerin cinsellik konusunda bilgilenmeleridir. Ebeveynlerin bilgi sahibi olması yeterli değildir. Hangi bilgiyi, kaç yaşında ve ne şekilde çocuklarına aktaracaklarını da bilmek zorundadırlar.

3- Artık Büyüdüm – Ergen Ruh Sağlığı

Ergenle yaşamak zor olabilir. Küçükken kontrol edebildiğiniz, ne yapacağını az çok bildiğiniz çocuğunuz gitmiş, yerine sevginizden şüphelenen, size düşman gibi davrandığını düşündüğünüz, arkadaşlarını size yeğleyen, sizi terk etmeye can attığını sandığınız başka bir varlık gelmiştir.
O halde ailelerin çocukları daha ergenliğe girmeden neler olacağını, nasıl davranmaları gerektiğini, gençlerin de yaşayacakları değişimleri ve bu değişimleri aileleri ile nasıl paylaşıp kendilerini nasıl anlatacaklarını bilmeleri gerekir.

Kitaplar ALFA yayınlarından çıkmış olup tüm kitapçılarda ve online satış mecralarında bulunabiliyor.

Güncel gelişmeleri bizimle takip edin. Kids haber kidsgourmet editörleri tarafından hazırlanan özel haber ve bültenlerdir. İletişim veya görüş için kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresine mail atabilirsiniz.